Reklama samochody.pl

Kompletnie pijana matka wiozła samochodem dwójkę dzieci

Policjanci tarnowskiego ruchu drogowego przerwali jazdę na „podwójnym gazie” 35-letniej mieszkance powiatu, która w wydychanym powietrzu miała ponad 2 promile alkoholu, a do tego przewoziło dwoje swoich dzieci w wieku 9 i 12 lat.

W niedzielę rano po godzinie ósmej, 35-latka wsiadła do swojego samochodu i ruszyła w drogę z dwójką swoich dzieci w wieku 9 i 12 lat. Jadąc drogą wojewódzką 984 w Lisiej Górze została zatrzymana przez policjantów ruchu drogowego. Policjanci podczas kontroli sprawdzili konieczne dokumenty oraz przeprowadzili badanie trzeźwości. Urządzenie wskazuje na wyświetlaczu wynik dokładnie 1.00 mg/l, tj. ponad 2 promile alkoholu.

Kobieta została zatrzymana w celu wykonanie niezbędnej dokumentacji i przewieziona do komisariatu policji w Tarnowie, celem potwierdzenia wskazań urządzenia przenośnego. Po potwierdzeniu zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, zostały sporządzone dokumenty, które będą podstawą do wszczęcia postępowania za naruszenie artykułu 178A kodeksu karnego. Musi się ona liczyć z jego konsekwencjami tj. utratą prawa jazdy, zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 3 lat oraz możliwością odbycia kary do 2 lat pozbawienia wolności.
Postępowanie przeprowadzą policjanci z komisariatu przy ul. Narutowicza w Tarnowie. Jej samochód oraz dzieci zostały przekazane osobie wskazanej, która roztoczyła nad nimi opiekę.

Poprzedni artykułW powiecie nowotomyskim nie było tak spokojnie – statystyki długiego weekendu
Następny artykułStraszne. Dziecko upadło lekarzom po porodzie. Jest w stanie ciężkim