Reklama Toyota

Kolejna oszukana na Vinted. Wpuściła oszusta na swoje konto

Do komendy policji w Turku zgłosiła się kolejna osoba oszukana podczas sprzedaży ubrań za pośrednictwem aplikacji Vinted. W wyniku działania oszustów straciła 2590 złotych.

Policjanci ostrzegają osoby sprzedające na portalach internetowych OLX.pl i Vinted. Oszuści informując o otrzymaniu pieniędzy za wystawiony towar wysyłają sprzedawcom linki do fałszywych stron bankowości internetowej. Logując się na tych fałszywych stronach tracimy dostęp do konta.

W środę, 8 czerwca, pokrzywdzona po pobraniu aplikacji Vinted i wystawieniu ofert sprzedaży różnych ubrań w dniu, 5 czerwca, dostał wiadomość o zakupie spodni.

Za pośrednictwem prywatnej wiadomości otrzymała informację, że użytkownik dokonał zakupu przedmiotu i prosi o zatwierdzenie zamówienia w wiadomości otrzymanej na prywatny adres mailowy.

Po kliknięciu w napis „potwierdź zamówienie” kobieta dostał kolejny komunikat dotyczący wyboru ikony banku, w którym posiada konto. Na stronie łudząco przypominającej stronę banku  wpisała swój login, hasło do bankowości internetowej oraz kod weryfikacyjne, który otrzymała w wiadomości SMS.

Po wykonaniu wszystkich czynności zgodnie z wytycznymi aplikacji Vinted kobieta wylogowała się. Dopiero wczoraj wchodząc na swoje konto bankowe zauważyła, że w dniu 5 czerwca z jej konta, bez jej wiedzy doszło do przelewu 2590 złotych.

Poprzedni artykuł22-latek dobrze dbał o swoje rośliny. Plantacja marihuany zlikwidowana. Może trafić za kratki nawet na 10 lat ( ZDJĘCIA)
Następny artykułMiał 4 promile alkoholu i nieźle nawywijał. Uderzył w iveco i zatrzymał pociąg