Kierowca fiata miał aż 3,5 promila alkoholu. Nie było innego wyjścia, musiał to zrobić

50-letni mieszkaniec gminy Jarocin wsiadł za kierownicę mając ponad 3,5 promila alkoholu. W Witaszycach na drodze krajowej nr 11 nie wyhamował i uderzył na tył innego auta. Mężczyźnie grozi kara do nawet dwóch lat więzienia.

Do zdarzenia doszło niemal w samo południe, 28 sierpnia, w Witaszycach na drodze K11. Kierujący Fiatem Panda mężczyzna uderzył w tył Nisssana. W wyniku uderzenia do szpitala została zabrana pasażerka Nissana, na szczęście obrażenia jakie odniosła okazały się niegroźne.

Kilka chwil później mundurowi dotarli na wskazane miejsce zdarzenia. Kierującym pandą okazał się 50-letni mieszkaniec gminy Jarocin. 50-latek był kompletnie pijany. Wydmuchał ponad 3,5 promila alkoholu.

Kierujący Fiatem mężczyzna został przewieziony do jarocińskiej komendy. Nieodpowiedzialny kierowca będzie odpowiadał za kierowanie po pijanemu. Straci prawo jazdy na czas nie krótszy niż 3 lata. Grozi mu kara więzienia do 2 lat i grzywa do nawet 30 tys. zł.

Poprzedni artykułPędziła audi pod S5 niemla 200 km/h. Nie przyjęła mandatu 5 tys. zł, a do tego ma już 30 punktów karnych
Następny artykułTragedia na kąpielisku. Utonęła 54-letnia kobieta