Kierowca ciężarówki był tak pijany, że jechał zygzakiem (FILM)

Kierowcy ciężarówki grozi kara do lat 3 więzienia, zakaz prowadzenia nawet na 15 lat i wysoka grzywna.

Dzięki postawie obywatelskiej policjanci zatrzymali mężczyznę, którzy odważył się kierować ciężarówką pomimo uprzednio spożytego alkoholu. Był tak pijany, że jechał zygzakiem.

We wtorek, 4 czerwca, około godziny 21:00 podróżujący samochodem mężczyźni zwrócili uwagę na kierowcę pojazdu ciężarowego. Jego sposób jazdy wydał się podejrzany. Kierowca ciężarowego dafa jechał całą szerokością jezdni i wykonywał gwałtowne manewry.

Podejrzewając, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu postanowili powiadomić ostródzką policję. Dzięki szybkiej reakcji policjantów udaremniony został wjazd ciężarówki do miasta Ostróda.

Po zatrzymaniu podejrzewanego kierowcy, funkcjonariusze nie posiadali żadnych wątpliwości co do tego, że znajduje się on pod działaniem alkoholu. Kierujący wydmuchał ponad dwa promile alkoholu.

Prawo jazdy nieodpowiedzialnego kierowcy zostało zatrzymane a jego pojazd zabezpieczony na strzeżonym parkingu. 52-latek spędził noc w policyjnym areszcie. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara do lat 3 więzienia, zakaz prowadzenia nawet na 15 lat i wysoka grzywna.

Poprzedni artykułPseudokibic zatrzymany w Poznaniu. To „poważny” diler
Następny artykułPoważny wypadek podczas pracy na polu. Lądował śmigłowiec LPR