Reklama samochody.pl

Kierowca autobusem celowo wjechał w grupę ludzi. Zabił 19-latkę (FILM, ZDJĘCIA)

Katowiccy policjanci zatrzymali kierowcę autobusu komunikacji miejskiej, który celowo wjechał w grupę osób znajdujących się na jezdni i śmiertelnie przejechał 19-latkę kobiety. Mężczyźnie przedstawiono zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa dwóch osób. Mężczyzna został aresztowany tymczasowo na trzy miesiące. Był pod wpływem leków przeciwbólowych i antydepresyjnych. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 31 lipca, kilkanaście minut przed godziną 6.00 w rejonie ul. Mickiewicza i Stawowej. Kierujący autobusem wjechał grupę bijących się ludzi. Przejechał 19-latkę. Młoda kobieta zginęła na miejscu.

Na miejscu szybko pojawili się katowiccy policjanci, którzy ruszyli w pościg za kierującym autobusem. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Był trzeźwy.

Zgodnie z obowiązującą procedurą pobrano jego krew do badań laboratoryjnych.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci wydziału ruchu drogowego, a także grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki.

Policjanci zabezpieczyli zapisy z licznych kamer monitoringu, a także przesłuchali świadków zdarzenia.

31-latkowi przedstawiono zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa dwóch kolejnych osób. Prokuratura Rejonowej Katowice – Północ skierowała wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Decyzją sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Jest już opinia toksykologiczna 31-letniego kierowcy autobusu. W chwili zdarzenia był pod wpływem leków antydepresyjnych oraz przeciwbólowych.

Poprzedni artykułRodzinny dramat. Brat zadała bratu cios siekierą w głowę. 58-latek został ciężko ranny
Następny artykułDramatyczna sytuacja. Wszedł do jeziora i nie wypłynął. Kolejny dzień poszukiwań 29-latka