Reklama Toyota

Kierował ciężarówką… był kompletnie pijany

Ponad 3 promile alkoholu miał w organizmie kierujący ciężarówką 52-latek, który wpadł na krajowej dwójce, dzięki informacji przekazanej przez świadków. W miejscowości Zalesie próbował ominąć kolejkę pojazdów, jednak inni kierowcy wyczuli od niego alkohol i poinformowali mundurowych. Za to zachowanie grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 15 oraz wysokie świadczenia pieniężne.

Informacja o kierowcy samochodu ciężarowego, który może znajdować się pod wpływem alkoholu trafiła do dyżurnego terespolskiego komisariatu w sobotę po godzinie 3.00 nad ranem. Z relacji zgłaszającego wynikało, że od kierowcy, który podróżował ciężarowym Volvo czuć wyraźnie woń alkoholu. Obecnie tir miał być już zaparkowany.

Na miejscu policjanci terespolskiej prewencji potwierdzili zgłoszenie. Z relacji świadków wynikało, że kierowca ciężarówki chwilę przed zgłoszeniem próbował ominąć kolejkę ciężarówek parkując właśnie na terenie zatoczki autobusowej. Kiedy zaczęli z nim rozmawiać inni kierowcy wyczuli od niego zapach alkoholu. Wówczas postanowili o całym zdarzeniu powiadomić funkcjonariuszy.

Za kierownicą Volvo siedział 52-letni mieszkaniec Gostynina. Początkowo 52-latek próbował uniknąć odpowiedzialności twierdząc, że wypił alkohol, jednak już po zaparkowaniu ciężarówki. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo wykonane zostało badanie retrospektywne. Ciężarówka trafiła na parking strzeżony. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 15 oraz wysokie świadczenia pieniężne.

Z kolei postawa zgłaszającego powinna być przykładem dla innych, bo właśnie w ten sposób, razem dbamy o wspólne bezpieczeństwo.

Poprzedni artykułGigantyczna plama oleju sparaliżowała ruch. Policja poszukuje sprawcy
Następny artykułZwyrodnialec skatował kobietę. Podpalił jej włosy i wybił zęby. Sadysta usłyszał wyrok (ZDJĘCIA)