Reklama samochody.pl

Pijany kierowca opla doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącą Kią (ZDJĘCIA)

W piątek, 9 kwietnia około godziny 22:00 Grodziskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem dwóch samochodów na skrzyżowaniu ulicy Kąkolewskiej i Głogowskiej. 

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Grodziska Wielkopolskiego, jeden zastęp ochotników z Grodziska Wielkopolskiego, dwa patrole policji oraz zespół ratownictwa medycznego. Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów zastano dwa samochody osobowe, które były rozbite a jeden z pojazdów uderzył w ogrodzenie.

Kierujący samochodem osobowym marki Opel Astra został zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna został doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim w celu przeprowadzenia badania na obecność alkoholu. Jak się okazało, mężczyzna był pijany.

Jak informuje portal wlkp112.pl kom.Kamil Sikorski Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim – Mężczyzna obywatel Ukrainy podróżując samochodem osobowym marki Opel Astra nie zatrzymał się przed znakiem STOP i uderzył w prawidłowo jadące drugie auto marki Kia Picanto, a następie w płot. Przeprowadzone badanie wykazało, że kierujący oplem w chwili zdarzenia miał ponad promil alkoholu. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało, skończyło się na ogólnych potłuczeniach.