Reklama Toyota

Karambol z udziałem sześciu pojazdów. Cztery osoby ranne (ZDJĘCIA)

W piątek 12 lutego 2021 roku na drodze krajowej nr 15 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem sześciu pojazdów. W wyniku zdarzenia cztery osoby zostały poszkodowane z czego trzy wymagały przewiezienia do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło o godzinie 12:11, Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz po jednym zastępie z jednostek OSP Krotoszyn, OSP Czarny Sad i OSP Benice. Do zdarzenia udała się również Grupa Operacyjna pod dowództwem komendanta powiatowego PSP w Krotoszynie.

Na miejscu w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że doszło do zdarzenia drogowego z udziałem czterech samochodów osobowych, jednego samochodu dostawczego typu Bus oraz jednego samochodu ciężarowego. Pojazdami podróżowało łącznie dziewięć osób. W chwili przybycia zastępów straży pożarnej Personel Medyczny zaopatrywał osoby poszkodowane, które pozostawały w rozbitych pojazdach.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie strażacy wykonali dostęp do uczestników zdarzenia i wspólnie z ratownikami medycznymi przystąpili do ich ewakuacji na noszach typu deska do będących na miejscu karetek pogotowia. Trzy osoby spośród czterech poszkodowanych wymagały przewiezienia do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Po przekazaniu osób poszkodowanych pod opiekę ZRM strażacy w rozbitych pojazdach odłączyli akumulatory i zabezpieczyli wycieki płynów technicznych. Po zakończonych czynnościach realizowanych przez grupę dochodzeniową z Policji, uszkodzone pojazdy zostały zabrane przez pomoc drogową, a z jezdni zostały usunięte elementy karoserii samochodowej oraz wycieki płynów technicznych.

Droga krajowa nr 15 w miejscu prowadzonych działań była całkowicie zablokowana, policja zorganizowała objazdy.

foto. Sebastian Kalak

Poprzedni artykułWażne! Podwyżki opłat za przejazd autostradą A2
Następny artykułPOZNAŃ Pożar mieszkania na dziesiątym piętrze wieżowca. Dym widać z daleka