Reklama Toyota

Jechał pijany, uszkodził dwa zaparkowane samochody i chciał przekupić policjantów. 25-latkowi grozi dziesięć lat więzienia (ZDJĘCIA)

Pijany 25-latek uszkodził dwa samochody, a w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu. Chciał również wręczyć policjantom 100zł w postaci łapówki. Grozi mu teraz 10 lat więzienia. 

W poniedziałek 8 marca 2021 roku, około godziny 22:00 policjanci z Turku patrolujący teren miasta na Placu Wojska Polskiego dostrzegli pojazd marki Smart z uszkodzonym przodem. Jak się okazało z relacji świadków chwilę wcześniej auto uderzyło w dwa inne samochody.

Policjanci zbadali mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, rezultat badania to 1,12 mg/l, co daje ponad 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jakby tego było mało, mężczyzna za wszelką cenę chciał uniknąć odpowiedzialności za czyny i chciał dać funkcjonariuszom łapówkę w kwocie 100zł. 25- latek został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty za wykroczenia, które popełnił czyli kierowanie pod wpływem alkoholu oraz przekupienie mundurowych, aby odstąpili od wykonywania czynności służbowych.

Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, poręczenie majątkowe oraz zakazu opuszczania kraju.

Foto: Policja w Turku.