Jazda na podwójnym gazie, z nadmierną prędkością oraz potrącenie

Kolejny majowy weekend dla grodziskich policjantów był czasem wzmożonej pracy. Piękna pogoda zachęcała do podróżowania samochodem, lecz letnia aura wprowadziła u wielu kierowców lekceważące podejście do podstawowych zasad ruchu drogowego. Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu lub jazda po alkoholu to tylko część z najbardziej rażących błędów kierowców.

Grodziscy policjanci mając na uwadze liczne przypadki jazdy samochodem pod wpływem alkoholu, sobotni poranek poświęcili na statyczną kontrolę badań trzeźwości. Już pierwsza kontorla była „wpadką” dla kierowcy busa. 29- letni mieszkaniec gminy Granowo w godzinach porannych kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości, a wynik badania to niemal promil alkoholu. Mężczyźnie zostało odebrane prawo jazdy. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

Zachowanie szczególnej ostrożności to bardzo ważny aspekt w ruchu drogowym. Szczególnie, jeśli dojeżdzamy pojazdem do skrzyżowania lub przejścia dla pieszych. Brakiem elementarnej wiedzy wykazał się 39-letni mężczyzna. Mieszkaniec gminy Rakoniewice w sobotnie popołudnie w miejscowości Rakoniewice dojeżdzając do skrzyżowania ulic Wielichowskiej i Krystyny nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie znajdującej się na przejściu dla pieszych. Pomimo potrącenia kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń, a policjanci zakwalifikowali zdarzenie, jako kolizję drogową. Za radykalny błąd, jakim jest nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a ostateczną karę za dla mężczyzny wyznaczy Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim.

 

Nadmierna prędkość to niezmiennie od lat główna przyczyna zdarzeń drogowych w całej Polsce. Policjanci każdego dnia pełniąc służbę reagują na wykroczenia kierowców, którzy ignorują znaki dotyczące ograniczeń prędkości. O skutecznym działaniu nieoznakowanego radiowozu grodziskiej drogówki przekonała się 26- letnia mieszkanka Grodziska Wielkopolskiego, która w sobotni wieczór w miejscowości Śniaty kierowała citroenem pędząc w obszarze zabudowanym 107 km/h. Zbagatelizowanie znaku wskazującego obszar zabudowany w połączniu z brawurową jazdą kosztowały kobietę utratę prawa jazdy na okres trzech miesięcy i mandat karny w kwocie 1500 zł i 10 pkt. karnych.

 

 

Apelujemy do kierowców o rozważną jazdę. Lepsze warunki atmosferyczne nie są pozwoleniem na kierowanie autem pod wpływem alkoholu lub z nadmierną prędkością. Pamiętajmy, że wszyscy kreujemy bezpieczeństwo na drodze.

Poprzedni artykułStrzelanina. Podczas legitymowania wyjął broń i strzelił do policjanta. Napastnik został ranny
Następny artykułStraszny wypadek na polu. 5-latek przejechany wałem rolniczym. Dziecko jest w ciężkim stanie