Jak do tego doszło? Trudno sobie wyobrazić

Skasowane trzy pojazdy, mandat w wysokości 3 tys. zł oraz 10 punktów karnych, to bilans jednego zdarzenia drogowego, spowodowanego brawurową jazdą 24-latka z powiatu bartoszyckiego.

W sobotę przed godziną 20:00 lidzbarscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym z udziałem trzech pojazdów osobowych na trasie Lidzbark Warmiński–Górowo Iławeckie.

Policjantów skierowanych na miejsce zdarzenia zaskoczył widok subaru, którego tylne koła znajdowała się na klapie bagażnika osobowego forda.

Jak ustalili pracujący na miejscu kolizji mundurowi, 24-letni kierujący subaru, na prostym odcinku drogi, pomimo podwójnej linii ciągłej oraz wzniesienia, rozpoczął wyprzedzanie jadącego przed nim forda.

W efekcie kierujący subaru uderzył czołowo w prawidłowo jadącą z naprzeciwka audi, którą kierowała 45-letnia mieszkanka powiatu bartoszyckiego. Następnie tracąc panowanie nad pojazdem zderzył się również wyprzedzanym, osobowym fordem, którym kierował 18-latek.

Pojazdem audi podróżowały jeszcze dwie osoby, natomiast w fordzie było 3 pasażerów. Żaden z uczestników tego zdarzenia nie odniósł obrażeń. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Policjanci ukarali 24-letniego kierującego subaru mandatem karnym w wysokości 3000 zł, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

To zdarzenie drogowe, szczęśliwie z uwagi na brak obrażeń uczestniczących w nim osób, zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Pamiętajmy, że trwa okres wakacyjny, a co za tym idzie okres wzmożonego ruchu pojazdów na drogach w całym kraju.

Ważnym jest, aby zadbać wspólnie o bezpieczeństwo każdej, nawet najkrótszej podróży. Pamiętajmy o stosowaniu się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Szczególną uwagę zwracajmy na znaki ograniczające dopuszczalną prędkość oraz znaki poziome, jasno wskazujące odcinki drogi, na których m.in. manewr wyprzedzania można wykonać bezpiecznie, z pełną widocznością drogi. Bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa.

Poprzedni artykułUwaga Wielkopolska. Wydano ostrzeżenie. Będzie upał
Następny artykułNa widok policji zaczął krzyczeć do matki, żeby posprzątała jego pokój