Reklama samochody.pl

Internetowa oszustka skazana. Dobrowolnie poddała się karze 10 miesięcy więzienia

Gostyńscy kryminalni zatrzymali i postawili zarzuty 23-letniej mieszkance powiatu gostyńskiego, która dokonywała wielu oszustw internetowych.

Kryminalni z policji w Gostyniu prowadzili postępowanie dotyczące 23-letniej mieszkanki powiatu gostyńskiego, która od 9 grudnia 2019 r. do 19 października 2020 r. dokonywała oszustw poprzez jeden z ogólnodostępnych portali społecznościowych.

Kobieta wystawiając oferty sprzedaży przedmiotów takich jak kurtki, sukienki, bluzki, torebki, kamizelki, telefon komórkowy czy rękawiczki lateksowe tak niezbędne w okresie pandemii. Sposób działania 23-latki polegał na tym, że na grupach sprzedażowych portalu społecznościowego oraz topowej stronie sprzedażowej wystawiała dany przedmiot a następnie oczekiwała za niego zapłaty.

Gdy pokrzywdzona osoba dokonała przelewu kobieta nie wysyłała towaru, ani nie zwracała pobranych pieniędzy. Aby nie zostać od razu rozpoznaną przez pokrzywdzonych 23-latka zakłada nowe konta i profile.

Wartości wystawianych przedmiotów wahały się między 65 a 350 zł. Łącznie kobieta oszukała 51 osób z terenu całego kraju. W związku z powyższym przedstawiono jej zarzuty dotyczące oszustwa. Kobieta przyznała się o poddała dobrowolnie karze. 23-latka została skaza na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata, karę grzywny oraz trafiła pod dozór kuratora.

Poprzedni artykuł19-latek ukradł z kasetki gospodarstwa 28 tys. zł
Następny artykułNowe pojazdy ratowniczo-gaśnicze przy współpracy Rosenbauer i Bocar