Reklama samochody.pl

Ile za tydzień zapłacimy za benzynę? Ceny paliw dalej w górę. Diesel już ponad 8 zł za litr

Ceny paliw szokują kierowców.  Za litr benzyny 95 płacimy już grubo ponad 7 zł. Diesel osiąga już cenę ponad 8 zł za litr. I to nie koniec.

Ropa naftowa na światowych rynkach gwałtownie drożej, codziennie. Od początku inwazji Rosji na Ukrainę doszło do rekordowe ceny za baryłkę ropy oraz gazu.

Widać to doskonale po cenach detalicznych na stacjach benzynowych. We wtorek, 8 marca, za paliwo 95 płaciliśmy już ponad 7 zł (niektóre stacje miały też cenę poniżej 7 zł za litr). Cena litra diesla sięgała 8 zł.

W środę, 9 marca, na stacji Pieprzyk w Borui Kościelnej, diesel kosztował już 8.04 zł za litr, a paliwo 95 za litr to 7,02 zł.

Na BP przy autostradzie na wysokości Nowego Tomyśla diesel kosztował 7,84 zł za litra, a benzyna 95 za litr była w cenie 7,19 zł.

Ile zapłacimy za paliwo w najbliższych dnia? Niektórzy spekulują, że za kilka dni cena litra paliwa osiągnie poziom 10 zł

Poprzedni artykułPolicjant w wolnym czasie od służby ujął pijanego kierowcę. Szybka reakcja mężczyzny zapobiegła tragedii
Następny artykułKoszmarny wypadek. Kobietę z wraku pojazdu wycinali strażacy (ZDJĘCIA)