Horror w wakacje nad wodą. Mężczyzna walczy o życie w szpitalu (FILM)

Mężczyzna wyciągnięty z jeziora walczy o życie w szpitalu/ fot. Gniezno24

Do tragicznego zdarzenia doszło w środę, 12 lipca, około 21:30 w Jeziorze Winiary. Mieszkaniec Gniezna w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. 41-letni mężczyzna wszedł do wody i nie wypłynął. Teraz walczy o życie.

Wszystko wydarzyło się w środę, 12 lipca, około 21:30 w Jeziorze Winiary. Mieszkaniec Gniezna wszedł do wody, ale nie wypłynął.

Na miejscu pojawiły się zaalarmowane służby ratunkowe wezwane przez świadka. Dojechali strażacy oraz policjanci. Mężczyzna wskazał miejsce w wodzie, gdzie mógł znajdować się 41-latek.

Mieszkaniec Gniezna został znaleziony. Po wyjęciu go z wody przez strażaków przystąpiono do reanimacji. Po kilkudziesięciu minutach udało się przywrócić czynności życiowe mężczyzny. Został zabrany do szpitala.

Gnieźnieńscy policjanci przypominają że bezpieczeństwo nad wodą zależy przede wszystkim od osób, które tam wypoczywają.

Przypominamy, jakie zasady obowiązują nad wodą.

  • Wybieraj tylko strzeżone kąpieliska miejsca wyznaczone do kąpieli. „Dzikie kąpieliska” zawsze mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona.

  • Flaga biała oznacza, że kąpiel jest dozwolona, natomiast flaga czerwona na kąpielisku – zakaz kąpieli lub kąpielisko nieczynne.

  • Rodzicu, bądź zawsze w pobliżu, gdy twoje dziecko pływa. Chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie.

  • Stosuj się do regulaminu kąpieliska, obowiązujących oznaczeń i poleceń ratownika. Nie przeceniaj swoich umiejętności pływackich. Nie skacz do nieznanej i płytkiej wody, bo takie skoki mogą spowodować poważne konsekwencje zdrowotne. Nie podpływaj do zakotwiczonych lub poruszających się jednostek pływających. Pamiętaj, że jesteś bardzo słabo widoczny.

  • Nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu, nie wchodź do wody po choćby najmniejszej jego dawce. Z rekreacji w wodzie zrezygnuj również, gdy jesteś głodny lub po obfitym posiłku, albo po długotrwałym przebywaniu na słońcu.

  • Korzystaj z pewnego i sprawnego sprzętu pływającego, a wypływając kajakiem, łódką czy rowerem wodnym zawsze nakładaj kamizelkę ratunkową. W razie nagłej wywrotki będziesz odpowiednio zabezpieczony. Nie ryzykuj życia i zdrowia dla chwilowej wygody.

Wideo i foto. Gniezno24.com

Poprzedni artykułZasnął i przejechał ciężarówką przez środek ronda. To były chwile grozy (FILM)
Następny artykułTo nie jest żart, choć brzmi absurdalnie. Komendant miejski kazał oddać policjantom… czajniki elektryczne z komisariatów