Gigantyczny pożar stolarni w Gnieźnie. Straty będą ogromne (ZDJĘCIA, WIDEO)

W nocy ze środy na czwartek służby zostały powiadomione o pożarze na terenie zakładu stolarskiego przy ul. Kiszkowskiej. Na miejscu nadal działa kilkanaście zastępów straży pożarnej.

Do zdarzenia doszło 27 czerwca, około godziny 2:30. Służby zostały powiadomione o pożarze obiektu należącego do zakładu produkcyjnego, zajmującego się stolarstwem, a zlokalizowanego w rejonie SKR-ów przy ul. Kiszkowskiej. Na miejsce początkowo skierowano zastępy z JRG Gniezno, OSP Zdziechowa i OSP Łubowo, ale po dojeździe pierwszych zastępów stwierdzono, że potrzebne będą siły z kolejnych jednostek z terenu powiatu – w ogniu stał prawdopodobnie obiekt magazynowy oraz składowany na zewnątrz materiał w postaci desek.

W momencie, kiedy na miejsce kierowano kolejne zastępy, obecni już strażacy rozwijali linie gaśnicze, przystępując do tłumienia ognia i bronienia przed nim zagrożonych innych budynków zakładu.

Do działań wezwano strażaków z gminy Łubowo, Kiszkowo, Kłecko, Mieleszyn, Czerniejewo, Trzemeszno i Niechanowo – w sumie kilkanaście zastępów, które sukcesywnie dojeżdżały na miejsce zdarzenia.

Akcja gaśnicza była bardzo utrudniona z uwagi na charakter i ilość płonącego drewna, z którego słupy ognia wznosiły się na kilkanaście metrów, a dym rozciągał się na wiele kilometrów. Na potrzeby prowadzonej akcji gaśniczej wodę dowożono wozami ze stawu w rejonie ul. Swarzędzkiej. Na skutek działania ognia płonący obiekt zawalił się.

Na miejscu obecna była także policja. Obecnie skala zniszczeń nie jest jeszcze znana – na miejscu wciąż działają strażacy, co najpewniej potrwa jeszcze wiele godzin.

Źródło.Gniezno24.com

Poprzedni artykułWykorzystał seksualnie dziecko. Szuka go policja
Następny artykułPoważny wypadek na drodze krajowej nr 32 w powiecie wolsztyńskim