Reklama samochody.pl

Hiena cmentarna zniszczyła 21 grobów. Złodziej oderwał z nich 400 metalowych elementów

Policjanci z referatu wywiadowczego wydziału sztab policji z poznańskiej komendy zatrzymali cmentarnego złodzieja. Sprawca ograbił 12 grobów niszcząc je. Zerwał oznaczenia z nagrobków i zabrał krzyże.  Trafił do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia.

W dniu, 10 stycznia, w godzinach popołudniowych policjanci dostali zgłoszenie o dewastacji nagrobków na Cmentarzu Komunalnym – Miłostowo w Poznaniu i podejrzanie zachowującym się w tym rejonie mężczyźnie.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli na miejsce zdarzenia. Znając kilka cech identyfikacyjnych potencjalnego sprawcy, w pewnym momencie w trakcie przejazdu, zauważyli podejrzewanego mężczyznę.

Policjanci zatrzymali radiowóz i wylegitymowali mężczyznę. Po chwili okazało się, że to właśnie hiena cmentarna. W plecaku 21-latrka policjanci znaleźli blisko 400 elementów metalowych, krzyży oraz narzędzia, którymi posługiwał się dokonując przestępstwa.

21-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty ograbienia miejsc spoczynku zmarłych. Za to przestępstwo grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Poprzedni artykułNiebywała kradzież samochodu okazała się niecodzienną pomyłką
Następny artykułOblał się benzyną i odkręcił gaz. Chciał popełnić samobójstwo wysadzając się w powietrze (ZDJĘCIA CZYTELNIKA)