Reklama e-mundur.pl

Groźny wypadek w Wolsztynie. Strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, by wydostać kobietę z pojazdu (ZDJĘCIA)

W Wolsztynie na ulicy Dworcowej doszło do groźnego wypadku z udziałem dwóch samochodów. Strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, by wydostać ranną kobietę z pojazdu. 

Dyżurny Stanowiska Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie odebrał zgłoszenie o godzinie 15:10, w poniedziałek 23 listopada. Według przekazanych informacji wynikało, że samochód osobowy przewrócił się na bok oraz że jedna osoba została poszkodowana (przytomna, która nie mogła opuścić pojazdu) ponieważ zostały zablokowane drzwi. Na miejsce natychmiast wysłano dwa zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna, jeden zastęp strażaków ochotników z Kębłowa, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol policji.

Po dojeździe na miejsce służb ratunkowych okazało się, że doszło do wypadku z udziałem dwóch pojazdów, jeden z nich znajdował się ba boku. Strażacy za pomocą specjalistycznego sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do osoby poszkodowanej, która wydostali przez bagażnik. Do pozostałych czynności strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, stabilizacja pojazdu oraz udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Jak wynika z ustaleń policji – Kierująca samochodem BMW 22-letnia mieszkanka Starego Widzimia włączając się do ruchu (wyjeżdżała z parkingu przy markecie) nie ustąpiła pierwszeństwa kierującej Fiatem Seicento 35-letniej mieszkańcy Obry doprowadzając do kolizji. W wyniku zdarzenia Fiat przewrócił się na bok, a kierująca doznała ogólnych potłuczeń. Kierująca BMW została ukarana mandatem w wysokości 500 zł. Utrudnienia w ruchu trwały około półtorej godziny – Informuje Nasz portal asp.sztab. Wojciech Adamczyk oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie