Reklama Toyota

Groźny wypadek na drodze ekspresowej S5 w okolicach Leszna! Mężczyzna został potrącony przez samochód

Do bardzo groźnego wypadku doszło około godziny 17:36 na drodze ekspresowej S5 w rejonie MOP Gołanice w kierunku Wrocławia. W akcji Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik21 z Ostrowa Wielkopolskiego. 

Na miejsce bardzo szybko dotarły zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Leszna, OSP Lipno, Policja oraz Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Ostrowca Wielkopolskiego.

Jak udało Nam się dowiedzieć w rejonie MOP Gołanice doszło do potrącenia 27-letniego mężczyzny mieszkańca powiatu gostyńskiego. Do zdarzenia doszło gdyż w prowadzonym przez 27-latka pojeździe marki volkswagen golf skończyło się paliwo. Mężczyzna podróżował pojazdem wraz z matką. Mężczyzna wraz z matka postanowili pojazd przepchnąć poboczem drogi ekspresowej. W pewnym momencie w volkswagena oraz 27-latka z dużą siłą uderzył drugi pojazd marki toyota corolla, którym podróżował 19-letni mieszkaniec województwa Dolnośląskiego.

Po dojeździe strażacy do czasu przylotu Śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zajmowali się 27-latkie. Po przylocie Śmigłowca strażacy przekazali załodze śmigłowca poszkodowanego mężczyznę. Do działań strażaków należało jeszcze zabezpieczenie miejsca zdarzenia jak i lądowiska śmigłowca oraz zablokowanie w oby kierunkach drogi ekspresowej S5.

27-latek Śmigłowcem został przetransportowany do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Leszczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.