Reklama samochody.pl

Groźny wypadek dwóch samochodów. Strażacy użyli specjalistycznego sprzętu hydraulicznego (ZDJĘCIA)

W dniu 17 maja 2022 r. o godzinie 15:33 do SKKP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych marki MERCEDES A180 oraz FORD FIESTA na 32. kilometrze drogi wojewódzkiej nr 187 na wysokości miejscowości Popówko.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 187 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki MERCEDES A180 oraz FORD FIESTA. Ford znajdował się na środku jezdni, a w jego wnętrzu znajdowała się przytomna kobieta z zakleszczoną nogą. Drugi pojazd znajdował się na poboczu, kierujący nim mężczyzna opuścił pojazd o własnych siłach przed przybyciem JOP i w pozatkowej fazie akcji nie wymagał udzielenia pomocy medycznej. Osoby poszkodowane (kierowcy samochodów osobowych) po przebadaniu przez przybyły na miejsce ZRM zostały przetransportowane do szpitala w Obornikach i Szamotułach.

W początkowej fazie działań ruch na drodze wojewódzkiej został wstrzymany w obu kierunkach a w końcowej wprowadzono ruch wahadłowy. Na miejscu znajdował się Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy pomocy sprzętu hydraulicznego i udzieleniu KPP osobie poszkodowanej, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, uprzątnięciu uszkodzonych elementów karoserii samochodów z jezdni oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych z drogi wojewódzkiej nr 187.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych udziały brał 4 zastępy w sile 15 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

Poprzedni artykułPożar mieszkania w jednej z kamienic w Pile. Z budynku ewakuowano około 20 osób (ZDJĘCIA)
Następny artykułTragedia w Rudnie koło Wolsztyna. Nie żyje 70-latek. W akcji LPR