Reklama Toyota

Groźny wypadek ciężarówki z busem. 3 osoby trafiły do szpitala (ZDJĘCIA)

7 czerwca 2021 roku po godzinie 13 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wpłynęła informacja o wypadku drogowym w miejscowości Miaty gm. Trzemeszno.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie oraz po jednym zastępie z OSP w Trzemesznie, OSP w Trzemżalu oraz OSP w Witkowie. Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali dwa samochody poza drogą. Łącznie pojazdami podróżowały trzy osoby, które opuściły swoje pojazdy przed przybyciem służb ratunkowych. Po przebadaniu ich przez ZRM zostały one przetransportowane do szpitala.

W pierwszej części akcji działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez całkowite zamknięcie drogi. Po odjeździe karetek na czas prowadzonych czynności śledczych przez Policję ruch na tym odcinku drogi odbywał się wahadłowo. Uszkodzone pojazdy oraz naczepa zostały wyciągnięte przez specjalistyczną firmę dysponującą odpowiednim sprzętem. Następnie samochody zostały zholowane na parking, a naczepa została podłączona do innego ciągnika podstawionego przez właściciela zestawu i mogła kontynuować trasę. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja.

Tekst i zdjęcia: KP PSP w Gnieźnie.