Gang sutenerów wysyłał kobiety do USA. Na prostytucji zarobili co najmniej 5 mln zł (FILM)

Policjanci zatrzymali 7 osób (3 kobiety i 4 mężczyzn) i zabezpieczyli ponad 30 telefonów komórkowych, laptopy, inne cyfrowe nośniki danych oraz odręczne zapiski.

Policjanci CBŚP, wspólnie z prokuratorami Pionu PZ Prokuratury Krajowej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie ułatwiali i czerpali korzyści z nierządu kobiet wysyłanych do pracy w USA. Podczas akcji policjanci zatrzymali siedem osób. Zabezpieczyli ich telefony komórkowe, laptopy, nośniki danych cyfrowych i notatki, które obecnie poddawane są analizie.

Policjanci z Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzą śledztwo pod nadzorem Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu.

Sprawa dotyczy zorganizowanej grupy trudniącej się ułatwianiem uprawiania prostytucji i czerpaniem korzyści majątkowych z nierządu kilkudziesięciu kobiet. Członkowie gangu działali głównie w Gliwicach, Katowicach, Warszawie oraz w Chicago w USA.

Gang sutenerów werbował kobiety

Z ustaleń śledczych wynika, że młode kobiety były werbowane poprzez ogłoszenia zamieszczane na popularnych portalach erotycznych. Były kuszone obietnicami zarobienia od 25 tys. do 40 tys. dolarów za pracę w „komfortowych warunkach”.

Organizatorzy procederu pomagali w przygotowaniu wniosków aplikujących o wizę oraz w zakupie biletów lotniczych do USA, zapewniali również na miejscu kilka lokali, w których kobiety mogły świadczyć usługi.

Standardowy wyjazd przewidywał pobyt na minimum 6 tygodni, a kobiety były zobowiązane do oddawania członkom grupy połowy zarobionych pieniędzy. Z ustaleń śledczych wynika, że taka działalność mogła trwać od 2015 r. do 2020 r. Na obecnym etapie sprawy śledczy szacują, że członkowie gangu zarobili co najmniej 5 mln zł.

Zatrzymanych siedem osób

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, pod koniec stycznia policjanci na terenie województw mazowieckiego, podlaskiego i śląskiego przeprowadzili działania, podczas których zatrzymali 7 osób (3 kobiety i 4 mężczyzn) i zabezpieczyli ponad 30 telefonów komórkowych, laptopy, inne cyfrowe nośniki danych oraz odręczne zapiski.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono samochody, pieniądze, udziały w nieruchomościach, o łącznej wartości ponad 650 tys. zł.

W Wielkopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu zatrzymanym przedstawiano zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się ułatwianiem prostytucji i czerpaniem korzyści z nierządu. Dodatkowo dwóm osobom przedstawiono zarzut kierowania tą grupą.

Poprzedni artykułDziś protest rolników. Drogowy paraliż Poznania i innych miejscowości. Apel policji
Następny artykułTragedia. Czad zabił w wannie 10-letnią dziewczynkę