Reklama samochody.pl

Gang porywaczy planował dla okupu porwać przedsiębiorcę. Chcieli podszyć się pod policjantów

Gang obserwował już dom ofiary, przedsiębiorcy  z woj. podkarpackiego. Przygotowali do porwania broń oraz elementy mundurów policji. Chcieli podszyć się pod policjantów. Na szczęście nie udało im się. Do sprawy zatrzymano 5 osób, w tym Tadeusza S., który był poszukiwany do odbycia kary więzienia.

Policjanci z z CBŚP w Rzeszowie dotarli do informacji, z której wynikało, że gang prowadzi przygotowania do uprowadzenia przedsiębiorcy z woj. podkarpackiego. To miało być porwanie dla okupu.

Gang porywaczy chciał podszyć się pod policję

Gangsterzy obserwowali dom przedsiębiorcy. Z zebranego materiału wynikało, że do planowanego uprowadzenia mieli wykorzystać broń palną oraz elementy mundurów policji.

Policjanci ustalili miejsca przebywania członków zorganizowanej grupy przestępczej, których zatrzymali.

W akcji uczestniczyli policjanci z CBŚP w Rzeszowie, Warszawie i Lublinie i Rzeszowie oraz funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Na terenie województwa lubelskiego w ręce policjantów wpadł Tadeusz S. W trakcie przeszukania jego samochodu znaleziono koszulkę z napisem policja.

Członkowi szajki zostali aresztowani

Kolejne działania przeprowadzono w woj. mazowieckim i lubelskim, gdzie zatrzymano czworo kolejnych członków gangu.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, gdzie postawiono im zarzuty kierowania i działania w zorganizowanej grupie przestępczej planując porwanie osoby. Decyzją sądu czworo mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych na okres trzech miesięcy.

Poprzedni artykułMakabryczne zabójstwo dwumiesięcznej dziewczynki. Miała połamane rączki. Rodzice zatrzymani
Następny artykułPożar kotłowni we wsi Zawada. Prawdopodobnie wybuchła butla z gazem (ZDJĘCIA)