Dzielnicowy z Piły laureatem konkursu ”Policjant,który mi pomógł”

KPP Piła.
W bieżącym roku zorganizowana została już 13. edycja ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego przy współpracy z Biurem Prewencji KGP. Jednym z pięciu zwycięzców konkursu został dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Pile – mł. asp. Włodzimierz Starynowicz.

Istotą konkursu jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie.

  1. edycja konkursu objęta została honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji, zaś sama uroczystość wręczenia wyróżnień laureatom tej edycji została wpisana w program centralnych obchodów Święta Policji.

Procedura zgłaszania policjantów do obecnej edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł” trwała do 31 maja 2020 r. Zgodnie z regulaminem konkursu, zgłoszenia policjanta mogła dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja. Natomiast laureatów konkursu  – 5 osób – wybrała Kapituła, w skład której wchodzili pracownicy Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, laureaci ostatnich trzech edycji konkursu oraz przedstawiciel Biura Prewencji KGP. Typowanie kandydatów odbyło się na podstawie szczegółowej analizy uzasadnień zawartych w formularzach zgłoszeniowych.

W tym roku jednym z pięciu laureatów ogólnopolskiego konkursu został pilski dzielnicowy mł. asp. Włodzimierz Starynowicz. Jest to ogromne wyróżnienie dla policjanta, który pomaga osobom dotkniętym problemem przemocy w rodzinie. Ogromnie cieszymy się, że praca i zaangażowanie naszego kolegi otrzymały uznanie mieszkańców miasta.

Opracowanie:Biuro Prewencji KGP/JP.

 

Poprzedni artykułWymusił pierwszeństwo doprowadzając do zderzenia z innym pojazdem. Dwie osoby ranne (ZDJĘCIA)
Następny artykułNiebezpieczny motyl Barczatka puchowica w Grodziskich lasach (ZDJĘCIA)