Dwa razy próbowała okraść kościelną skarbonę. Nawet po wyjściu z przesłuchania. Miała latarkę czołową i tłuczek do mięsa

Wyposażona w czapkę z daszkiem, latarkę czołową, okulary, nóż oraz tłuczek kuchenny ponownie próbowała sforsować skarbonę.

Pijana 60-letnia kobieta dwa razy próbowała włamać się do skarbony kościelnej, używając do tego przyborów kuchennych. W efekcie nie udało jej się dostać do pieniędzy zgromadzonych w kasecie. Kobieta odpowie za usiłowanie kradzieży z włamaniem.

Policjanci z Ponieca zostali zawiadomieni o próbie kradzieży pieniędzy z kościelnej skarbony, do której miało dojść w niedzielę, 16 lipca, w jednym z kościołów w gminie Poniec.

Jak ustalili mundurowi 60-letnia mieszkanka powiatu gostyńskiego próbowała sforsować kościelną skarbonkę przy pomocy kuchennego noża.

W efekcie kobiecie nie udało się dostać do zgromadzonych w niej pieniędzy, a nóż, którego użyła utknął w metalowej kasecie.

W poniedziałek, 17 lipca, 60-latka usłyszała zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do którego się przyznała. Policjanci zabezpieczyli nóż, którego użyła.

Kilka godzin po przesłuchaniu kobieta wróciła na miejsce przestępstwa. Wyposażona w czapkę z daszkiem, latarkę czołową, okulary, nóż oraz tłuczek kuchenny ponownie próbowała sforsować skarbonę. Tym razem także nie zdołała pokonać zamka zabezpieczającego kasetę. Kobieta została zatrzymana przez policjantów na gorącym uczynku.

60-latka odpowie za usiłowanie kradzieży z włamaniem

Poprzedni artykułBezmyślnie zdemolowali fontannę w centrum Śmigla. Staną za to przed sądem
Następny artykułOgromny mandat dla drogowego recydywisty