Dwa pożary w Kębłowie, w krótkim odstępie czasu. W jednym z nich doszło do podpalenia (ZDJĘCIA)

Do dwóch pożarów doszło w poniedziałek w miejscowości Kębłowo. W pierwszym doszło do podpalenia, w drugim spłonęła maszyna.

Obydwa pożary miały miejsce w poniedziałek 17 lipca. Łącznie w akcjach zaangażowano aż dziesięć zastępów straży pożarnej.

Do pierwszego pożaru doszło około godziny 15:37. Wówczas wolsztyńscy strażacy zostali zaalarmowani do pożaru lasu. Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna i ochotników z Kębłowa, oraz po jednym zastępie z OSP Obra i OSP Świętno.

Spaleniu uległo poszycie leśne o powierzchni około 50 metrów kwadratowych. Strażacy w celu ugaszenia pożaru podali dwa prądy wody.

Przyczyną pożaru było prawdopodobnie podpalenie przez niedopałek papierosa – mówi dla portalu wlkp112.pl Bartosz Kasiński, rzecznik wolsztyńskiej straży pożarnej 

Do drugiego pożaru doszło około godziny 16:49. Na miejsce natychmiast zadysponowano po dwa zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna oraz ochotników z OSP Kębłowo.

Po dojeździe zastano pożar maszyny do drzewa marki Forwarder oraz lasu. Strażacy natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej, za pomocą dwóch prądów wody.

Spaleniu uległ drzewostan o powierzchni około jednego ara oraz maszyna, gdzie straty oszacowano na 200 tysięcy złotych – mówi Kasiński

📷OSP Kębłowo i OSP Świętno

Poprzedni artykułPomylił drogę krajową z torem wyścigowym. Pirat drogowy słono zapłacić
Następny artykułBył tak pijany, że zabrakło skali na alkomacie. Uderzył autem w drzewo i dachował, ranna jedna osoba