Duży pożar w powiecie wolsztyńskim. Straty są duże (ZDJĘCIA)

Na 500 tysięcy złotych oszacowano straty po dużym pożarze, do jakiego doszło w miejscowości Jażyniec.

Informacja o pożarze z Centrum Powiadamiania Ratunkowego „112” do wolsztyńskiej straży pożarnej wpłynęło we wtorek 23 kwietnia o godzinie 4:11.Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków z Wolsztyna, Świętna, Obry, Kębłowa, Kopanicy, Chobienic, Siedlca. Łącz z pożarem walczyło trzynaście zastępów straży pożarnej.

Gdy na miejscem dotarł pierwszy zastęp zastał rozwinięty pożar kotłowni, budynku stolarni oraz poddasza budynku mieszkalnego.

W budynku stolarnia spaleniu uległy maszyny, urządzenia, drewno, materiały do produkcji oraz cały dach. Całkowicie spłonęła kotłownia wraz z wyposażeniem uszkodzony blaszany dach kotłowni.

Ogień przedostał się również na budynek mieszkalny. Spalony i uszkodzony został dach w całości od strony podwórza oraz od strony drogi. Uszkodzona i spalona elewacja od strony podwórza, okopcone meble w budynku, okopcone ściany, nasączone wodą ściany, strop oraz wyposażenie domu jednorodzinnego.

Strażakom udało się obronić drugi budynek gospodarczy, w którym znajdowały się meble i antyki.

Z żywiołem strażacy walczyli blisko dziewięć godzin i co najważniejsze nikt nie został poszkodowany. Przyczynę pożaru ustali policja.

📸OSP Świętno i OSP Chobienice

Poprzedni artykułMistrz załadunku. Policjanci nie mogli w to uwierzyć
Następny artykułPoważny wypadek w Miłostowie. Kierowca walczy o życie