Reklama samochody.pl

Duży pożar słomy w kurniku. Z pożarem przez 33 godziny walczyło aż 55 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)

W piątek 26 sierpnia 2022 r., o godz. 10:34 Straż Pożarna w Chodzieży otrzymała zgłoszenie o pożarze kurnika w miejscowości Adolfowo.

Pierwszy zastęp zastał palący się kurnik wypełniony ok. 350 balotami słomy. W kurniku nie znajdowały się zwierzęta. Panowało bardzo duże zadymienie.

W pierwszej fazie akcji gaśniczej skupiono się na nie odpuszczeniu do przeniesienia się pożaru na przyległy kurnik, który był z nim połączony łącznikiem, co zakończyło się sukcesem. Następnie prowadzono działania gaśnicze przez bramy wyjazdowe z obydwu stron budynku, a z kosza drabiny mechanicznej tłumiono ogień wydostający się na dach.

Pożar zatrzymano w granicach jednego budynku. Po przygaszeniu ognia oraz zbiciu temperatury do wnętrza wprowadzona została ładowarka obsługiwana przez uprawnionych strażaków w sprzęcie ochrony układu oddechowego. Ładowarka wywoziła z środka spalone i nadpalone baloty słomy na pobliskie pole, gdzie je dogaszano i rozrzucano po polu przez pracowników zakładu. Trwało to kilkadziesiąt kolejnych godzin.

Akcja trwała 33 i pół godziny.

Zaangażowane zastępy przybyły z OSP: Margonin, Szamocin, Wyszyny, Milcz, Stróżewo, Lipa Nowy Dwór, Budzyń, Zacharzyn, Próchnowo, Podstolice, Chodzież, Dziewoklucz, Heliodorowo, Laskowo, Lipia Góra, Sokołowo Budzyńskie

oraz komend i JRG PSP: wojewódzkiej z Poznania, powiatowej z Chodzież, Piły, Trzcianki, Czarnkowa i pluton wsparcia powiatu wągrowieckiego w składzie: JRG Wągrowiec, OSP Skoki, OSP Wągrowiec, OSP Gołańcz.

Łącznie w działaniach uczestniczyło 55 zastępów straży pożarnej w tym 168 strażaków, pogotowie energetyczne, pogotowie gazowe i policja.

Bardzo dziękujemy za pomoc w gaszeniu tego długotrwałego i wyczerpującego pożaru, szczególnie grupie operacyjnej KW PSP z Poznania, jednostkom ratowniczo-gaśniczym i jednostkom osp z ościennych powiatów tj. pilskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego  i wągrowieckiego oraz pracownikom zakładu, którzy usprawnili akcje logistycznie i sprzętowo.

Zdjęcia: OSP Margonin

Opracowania kpt. Artur Binkowski.

Poprzedni artykułSkandaliczne zachowanie. Ktoś otruł dziesięć drzew w Borui Kościelnej. Sprawca poszukiwany
Następny artykułPoważne potrącenie w Wolsztynie. Służby na miejscu