Reklama Toyota

Duży pożar domu w Laskowie. Straty są ogromne (ZDJĘCIA)

24 stycznia 2022roku tuż przed godziną drugą w nocy Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego o pożarze budynku jednorodzinnego w miejscowości Laskowo.

Zadysponowano do pożaru zastępy z Jednostki Ratowniczo -Gaśniczej PSP z Chodzieży, OSP Laskowo, OSP KSRG Szamocin, OSP Lipia Góra i OSP KSRG Margonin.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar budynku jednorodzinnego, który przylegał jednym bokiem do budynku restauracji. Wszystkie osoby ewakuowały się z budynku przed przybyciem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej – nikt nie został poszkodowany. Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w natarciu na pożar oraz w obronie na sąsiedni budynek. Dalsze działania polegały na dogaszaniu tlących się materiałów oraz usuwaniu ich na zewnątrz budynku. W wyniku pożaru spaleniu lub zniszczeniu uległo: dach z więźbą dachową na części mieszkalnej oraz fragment dachu nad częściową usługową, poniszczenia mieszkalne wraz z wyposażeniem, magazyn gastronomiczny z wyposażeniem oraz produktami oraz elewacja budynku.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających prawie 9 godzin brało udział 15 zastępów straży pożarnej w sile 38strażaków. Akcje wspierały: Pogotowie Energetyczne, Pogotowie Gazowe, Policja, Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Zdjęcia: mł. kpt. Tomasz Sworowski, mł. kpt. Jakub Nowak, OSP Margonin.

Poprzedni artykułSzok. 72-latka błąkała się kilka kilometrów od domu. Starszej kobiecie pomogli świadkowie i policjanci
Następny artykułPłonął domek letniskowy w Karpicku. Straty wyniosły 25 tysięcy złotych