Reklama samochody.pl

Ciężarówka uderzyła w dom. Dwa mieszkania musiały zostać wyłączone z użytku (ZDJĘCIA)

5 lipca 2022roku o godzinie 13:42 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało informację przez CPR o wjechaniu samochodu ciężarowego w ścianę budynku wielorodzinnego.

Zadysponowano do zdarzenia, które miało miejsce w centrum miejscowości Margonin na ulicy Kazimierza Jankowskiego, zastępy z Jednostki Ratowniczo -Gaśniczej PSP z Chodzieży oraz OSP KSRG Margonin.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do kolizji na skrzyżowaniu dwóch samochodów ciężarowych, w wyniku czego jeden z pojazdów (samochód do przewozu odpadów komunalnych) uderzył w ścianę budynku wielorodzinnego. Nikt nie doznał obrażeń, zarówno w pojazdach jak i w budynku. Mieszkańcy budynku w chwili zdarzenia nie przebywali w części budynku, w którą uderzył pojazd. Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz pomocy w odgięciu elementu w jednym z pojazdów, który uniemożliwiał dalsza jazdę-użyto specjalnych narzędzi hydraulicznych.

Na miejsce przybył Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego z Chodzieży oraz z-ca burmistrza UMiG Margonin. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego z Chodzieży wyłączył z użytkowania dwa pomieszczenia (pokoje na parterze i piętrze)budynku. Mieszkańcy będą przebywać w nieuszkodzonej części budynku–nie wymagany był lokal zastępczy.

W działaniach trwających prawie dwie godziny brały udział 4 zastępy Dstraży pożarnej w sile 13strażaków, Policja oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Opracowanie i zdjęcia: bryg. Leszek Naranowicz.

 

Poprzedni artykułMężczyzna skoczył do wody. Wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
Następny artykułTragiczny wypadek na przejeździe kolejowym. Zginęły trzy osoby. Osobówka wjechała pod szynobus