Reklama samochody.pl

Dronem drogówka złapała ponad 30 kierowców

Policjanci z drogówki w Czarnkowie, wspólnie z funkcjonariuszami komendy wojewódzkiej w Poznaniu, przeprowadzili działania z wykorzystaniem drona. Dzięki temu mundurowi mogli jeszcze skuteczniej zwalczać kierujących popełniających wykroczenia i zapewniać bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego na terenie powiatu.

To kolejne tego typu działania na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego z wykorzystaniem policyjnego drona, skierowane wobec kierujących, którzy rażąco naruszają przepis ruchu drogowego, a tym samym stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

W momencie, gdy operator zaobserwuje na kamerze wykroczenie, natychmiast przekazuje informację do patrolu ruchu drogowego, który podejmuje na drodze interwencję wobec sprawcy.

Akcja czarnkowskiej ,,drogówki” wspierana przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przeprowadzona została 26 maja br., na terenie miasta i gminy Trzcianka oraz gminy Lubasz.

Dzięki czujnemu oku kamery wpadło ponad 30 kierowców popełniających wykroczenia. Każdego z nich czekało spotkanie z policjantami, którzy wyciągali konsekwencje za skrajnie ryzykowne zachowania.

Kontrolowani byli zaskoczeni całą sytuacją, gdyż nie spodziewali się tego typu działań. Akcje z wykorzystaniem policyjnego drona będą kontynuowane.

Poprzedni artykułPożar pozostałości roślinnych. Spłonęło około 150 metrów kwadratowych
Następny artykułTego złodzieja szuka policja. Okradł firmę