Reklama Toyota

Dwa samochody osobowe zderzyły się czołowo. Ranne osoby przetransportowano do szpitali (ZDJĘCIA)

16 września 2022 r. SKKP w Czarnkowie otrzymało zgłoszenie o zderzeniu czołowym dwóch samochodów osobowych na trasie Czarnków – Zofiowo.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano jeden pojazd znajdujący się w rowie, a drugi na środku jezdni blokując drogę wojewódzką w obu kierunkach.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach, a następnie udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym. W tym samym czasie funkcjonariusze przy pomocy sprzętu hydraulicznego usunęli tylne drzwi za kierowcą oraz słupek C w celu uwolnienia pasażerki samochodu biorącego udział w zdarzeniu. Poszkodowanych przewieziono do Szpitali w Czarnkowie i Trzciance, celem szczegółowej diagnostyki. Następnie zasorbowano rozlane płyny eksploatacyjne oraz przemieszczono uszkodzone pojazdy poza obręb jezdni. Czynności wyjaśniające przyczynę zdarzenia prowadzili funkcjonariusze KPP w Czarnkowie. Końcowym etapem działań było uprzątnięcie pozostałości powypadkowych.

W działaniach trwających niecałe trzy godziny udział brały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Czarnkowie oraz jeden zastęp z jednostki OSP Jędrzejewo.

Opracowanie: mł. asp. Justyna Dudek

Zdjęcia: mł. kpt. Damian Piątek

Poprzedni artykuł34-letnia obywatelka Mołdawii, która kradła na terenie całej Polski została zatrzymana w Iławie
Następny artykułPoważne potrącenie osoby na wózku inwalidzkim pod Wolsztynem