Reklama samochody.pl

Poważny wypadek na obwodnicy Nowego Tomyśla. Jeden z kierowców został zakleszczony (ZDJĘCIA)

W dniu 26 stycznia 2022 roku o godz. 14:14 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów ciężarowych na obwodnicy Nowego Tomyśla.

Po przybyciu Straży Pożarnej na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody ciężarowe , stojące na jezdni, z rozbitymi przodami oraz samochód osobowy z uszkodzonym tyłem pojazdu. Kierowca pierwszego pojazdu leżał w kabinie na tylnej kanapie, uskarżając się na ból lewej nogi. Kierowca drugiego pojazdu był zakleszczony wewnątrz ciężarówki. Samochód osobowy znajdował się na zjeździe na drogę podporządkowaną. Kierowca samochodu osobowego opuścił pojazd przed przybyciem służb.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Kierowcy znajdującemu się w pierwszym pojeździe udzielono KPP oraz ewakuowano na noszach typu deska na zewnątrz kabiny, a następnie przekazano ZRM. W drugim pojeździe, w celu uwolnienia kierowcy, konieczne było zastosowanie narzędzi hydraulicznych – działania prowadzone z platformy ratowniczej. Równocześnie poszkodowanemu udzielono KPP. W trakcie uwalniania poszkodowanego, po przybyciu na miejsce ZRM, dalsze działania medyczne prowadził lekarz. Obaj poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala w Nowym Tomyślu. Kierowca samochodu osobowego odmówił udzielenia KPP. Po przebadaniu przez lekarza, kierowca samochodu osobowego, nie wymagał udzielenia pomocy medycznej. Na czas prowadzenia działań dochodzeniowych Policji droga była całkowicie zamknięta do późnych godzin wieczornych.

Foto. Pomoc Drogowa Buk

Poprzedni artykułPożar czterech samochodów osobowych i kempingu w Zdunach
Następny artykułTragiczne zdarzenie. Dwie osoby zatrute czadem oraz ratownik medyczny. Jedna zmarła