Reklama Toyota

Dramat 4-letniego chłopczyka z Rawicza. Matka i jej konkubent znęcali się nad nim od roku

4 latek trafił do szpitala po tym jak jego matka i jej konkubent znęcali się nad nim. Chłopczyk ma złamany obojczyk, czeka go operacja. Sąd wobec 39-letniego oprawcy zastosował 3 miesięczny areszt. Kobiecie ograniczono władze rodzicielskie ma zakaz zbliżania się do syna oraz dozór policyjny.

Foto KPP Rawicz
Foto KPP Rawicz

29 kwietnia 2021 roku rawiccy policjanci weszli w posiadanie informacji, że w jednym z rawickich mieszkań odgrywa się dziecięcy dramat. Pod jednym adresem zamieszkiwała matka z dwójką dzieci i swoim konkubentem. Czterolatek nie jest wspólnym dzieckiem pary i to na nim skupiła się cała agresja obojga dorosłych. W toku prowadzonego postępowania okazało się, że zarówno matka jak i jej konkubent od roku znęcali się zarówno psychicznie jak i fizycznie nad chłopcem. W dniu podjętej interwencji przez policjantów, 4-latek został skierowany do szpitala i podany badaniu, lekarze stwierdzili u niego złamany obojczyk, uraz wymagał operacji.

Jeszcze tego samego dnia zatrzymano 39-letniego mieszkańca Rawicza. Sąd zastosował wobec mężczyzny 3 miesięczny areszt. Wobec 22-letniej rawiczanki zastosowano dozór policyjny, musi ona 5 razy w tygodniu zgłaszać się w rawickiej jednostce Policji. Kobieta ma ograniczoną władzę rodzicielską,  zakaz zbliżania się do swojego syna oraz do członków rodziny sprawujących aktualnie opiekę nad chłopcem.

Pamiętajmy nie bądźmy obojętni na czyjąś krzywdę a zwłaszcza tych najbardziej bezbronnych czyli dzieci. Twoja odpowiedzialna i właściwa postawa może pozwolić na uniknięcie tragedii.