Reklama samochody.pl

Dantejskie sceny w Lesznie. Wysiadł z auta i zaatakował siekierą

Do wstrząsających scen doszło w poniedziałek 21 sierpnia w rejonie ulic Obrońców Lwowa i Norwida w Lesznie. Na drodze zatrzymały się dwa pojazdy, z mercedesa wysiadł mężczyzna z siekierą i zaatakował osoby podróżujące volkswagenem passatem. Świadkowie twierdzą, że zadawał ciosy w nogi. Po kilku minutach auta odjechały w stronę Góry. Policja wyjaśnia, co się wydarzyło i kto brał udział w zdarzeniu. – Wszystko wyglądało przerażająco – powiedzieli dla Radio Elka Leszno świadkowie.

Chaos, krzyk, ogromne zamieszanie i przerażenie – komentują osoby, które obserwowały to, co wydarzyło się w poniedziałkowe popołudnie w rejonie ulic Obrońców Lwowa i Norwida. Zdarzenie z bliska widziała kierująca citroenem kobieta, która zatrzymała się przed stojącymi na drodze pojazdami. – Z mercedesa wybiegł mężczyzna z metrową siekierą, uderzył w bok passata po stronie kierowcy, a potem zaatakował ludzi z tego samochodu. Zadawał ciosy w nogi. Chciałam zrobić zdjęcie tablic rejestracyjnych, ale zauważył to mężczyzna z siekierą i zwrócił się w moją stronę. Byłam przerażona – mówiła kobieta.

 

W tym samym momencie kierowca passata ruszył. Wycofując, uszkodził citroena relacjonującej przebieg zdarzenia kobiety i odjechał w stronę Góry. Kierowca mercedesa pojechał za nim. Z relacji innych obserwatorów wynika, że w mercedesie oprócz kierowcy była też kobieta, która w pewnym momencie miała rzucić pojemnik z gazem.

 

Na miejscu powstało ogromne zamieszanie. Ustaleniem okoliczności i przebiegu zdarzenia zajęli się policjanci. Wśród świadków był między innymi znajomy pokrzywdzonego mężczyzny z passata. Przyjechał na miejsce innym pojazdem. Był bardzo zdenerwowany, zachowywał się agresywnie i na kilka minut trafił do radiowozu.

 

Funkcjonariusze ustalili, już kim jest najbardziej poszkodowany mężczyzna z volkswagena. To 27-latek, który z raną nogi zgłosił się do szpitala. – Po zaopatrzeniu medycznym został zwolniony z lecznicy i jest przesłuchiwany. Policjanci ustalają przebieg i okoliczności zdarzenia, a przede wszystkim motyw działania napastnika. Aktualnie trwają czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy. Mogę potwierdzić, że mamy do czynienia ze zdarzeniem o charakterze kryminalnym – powiedziała nam Daria Żmuda z KMP w Lesznie.

W rozmowach świadków pojawił się temat narkotyków i porachunków przestępczych. Do sprawy będziemy wracać.

Źródło Radio Elka Leszno, foto. Bartłomiej Klupś

Poprzedni artykułMężczyzna w czarnym BMW strzelał do ludzi. Policja: – Został zatrzymany
Następny artykułPijany wsiadł za kierownicę. Doszło do wypadku