Reklama Toyota

Dała się wkręcić w szybkie zarobki i straciła ponad 112 tys. zł

Policjanci przyjęli zawiadomienie o oszustwie. Według bardzo skrupulatnie przygotowanego przestępczego scenariusza mieszkanka Wrześni straciła ponad 112 tysięcy złotych. Zawiadomienie w tej sprawie zostało złożone 4 października br. w komendzie policji we Wrześni.

56-latkę, w dniu, 6 lipca na portalu społecznościowym zainteresowała reklama promującą szybki zysk. Po kliknięciu w link, kobieta podała swoje dane wraz z numerem telefonu. Po godzinie skontaktował się nią pośrednik, który miał ją przekierować do analityka finansowego.

Jednak warunkiem dalszej współpracy było przelanie na wskazane konto 150 euro. Po tej transakcji, kobiecie został nadany indywidulany numer klienta. O ten identyfikacyjny numer zapytał rzekomy analityk finansowy, który zadzwonił 10 lipca br.

Mieszkanka Wrześni odbyła trzy sesje instruktażowe w zakresie inwestowania na giełdach. Konsekwencją odbytych szkoleń, było również założenie swojej platformy. Po tym, także pojawił się warunek w postaci kolejnej opłaty na 250 euro, które gwarantowało stałe wsparcie wspomnianego wcześniej analityka.

Prowadzący analityk dbał o kobietę dopytując się jak mija urlop. Takie postępowanie było budowaniem pozornego zaufania i troski, która w ostatecznym rozrachunku doprowadziła do straty ponad 112 tysięcy złotych.

Z każdą następną rozmową analityk namawiał na kolejne przelewy na rzecz inwestycji w kryptowaluty lub w znane „giełdowe marki” oraz w instalacje aplikacji AnyDesk, dzięki czemu mógł zdalnie działać na kontach kobiety.

56-latka zaczęła powoli wątpić w opłacalność podjętych kroków. Postanowiła wypłacić swoje środki. Wtedy usłyszała, że chcąc je odzyskać musi najpierw wpłacić równowartość tych środków. I tutaj przestępcze błędne koło się zaczęło zamykać.

Niestety plan oszustów się powiódł, czego konsekwencją było oszukanie mieszkanki Wrześni. Na tym przykładzie apelujemy o zachowanie bardzo dużej ostrożności w przypadku reklam promujących łatwy i szybki zysk. Przede wszystkim nie dajmy się wciągać w takie misterne plany, które jedynie dążą do wzbogacenia się oszustów.

Poprzedni artykułKierowca pijany i bez uprawnień. Pasażerka trzeźwa z prawem jazdy
Następny artykułWolsztyn. Diler i paser w jednej osobie zatrzymany przez policję