Reklama Toyota

Daihatsu roztrzaskało się o busa. Dwie osoby ranne

Wczoraj 19 marca około godziny 23:00 do Wolsztyńskich Słuzb Ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Wolsztyn – Powodowo na wysokości stacji Orlen. Ze zgłoszenia wynikało, że jedna osoba została poszkodowana i uwięziona w pojeździe.
Dyspozytor natychmiast na miejsce zdarzenia wysłał dwa zastępy Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, jeden zastęp Strażaków Ochotników z OSP Siedlec. Na miejsce przybył również Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po przybyciu na miejsce pierwszych służb potwierdzono zgłoszenie, a zarazem zastano samochód osobowy marki daihatsu oraz iveco. Do działań Strażaków polegało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów z pojazdów, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym (wsparcie psychiczne, stabilizacja odcinka szyjnego), oświetleniu terenu działań, neutralizacja płynów eksploatacyjnych.
Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Daihatsu Sirion 43-letni mężczyzna wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy busem marki Iveco 42-letniemu mężczyzny doprowadzając do zderzenia obydwu pojazdów. Kierowca jak i pasażerka auta osobowego z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala w Wolsztynie.
Sprawcy zdarzenia 43-letniemu mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Wszczęte zostało również postępowanie w sprawie spowodowania wypadku.
Podczas prowadzonych działań odcinek drogi krajowej numer 32 był całkowicie zamknięty. Policjanci wyznaczyli objazdy.
Poprzedni artykułKolizja na drodze krajowej numer 92
Następny artykułWypadek na przejeździe kolejowym w Wilkowicach