Reklama samochody.pl

Dachowanie volkswagena w Stefanowie. Ranna kobieta w szpitalu (ZDJĘCJA)

W sobotę, 1 maja po godzinie 16:00 nowotomyskie służby otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Stefanowo.

Do zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały dwa zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Nowego Tomyśla, ochotników ze Zbąszynia oraz jeden zastęp ochotników ze Stefanowa a także policję i zespół ratownictwa medycznego z Nowego Tomyśla.

Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu straży pożarnej, okazało się, że na łuku drogi samochód osobowy marki volkswagen polo wypadł z drogi po czym dachował w przydrożnym polu. Na skutek dachowania samochodem jedna osoba została ranna, która została przetransportowana do szpitala. Do działań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora z pojazdu, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego oraz postawieniu pojazdu na koła.

27-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym marki volkswagen polo na łuku drogi w miejscowości Stefanowo nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego wypadła z drogi i doprowadziła do dachowania samochodu. W chwili zdarzenia kierująca była trzeźwa. Kobieta została przez mundurowych ukarana mandatem karnym.