Reklama Toyota

Czołowe zderzenie busa przewożącego dzieci z osobówką. Busem podróżowało ośmioro dzieci (ZDJĘCIA)

Do czołowego zderzenie doszło w niedzielne popołudnie 25 września w Faściszowej, w gminie Zakliczyn.

Kierowca osobowej skody zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z busem przewożącym dzieci na wycieczkę. Troje z nich, z ogólnymi potłuczeniami ciała trafiło do tarnowskiego szpitala.

Około godziny 15.00 na drodze wojewódzkiej między Zakliczynem, a Gromnikiem, w jadący prawidłowo w kierunku Zakliczyna bus wjechał kierowca skody, który z niewyjaśnionych w tej chwili przyczyn zjechał na sąsiedni pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia. Busem podróżowało 8 dzieci w wieku od 10 do 17 lat z województwa śląskiego, troje opiekunów i kierowca. Kierowca skody to 31-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala w Brzesku.

Pracujący na miejscu ratownicy medyczni udzielali pomocy pokrzywdzonym jadącym w busie. Wstępnie ustalono, że trzy dziewczynki oraz jeden opiekun trafili do szpitala w Tarnowie, gdzie okazało się, że nie wymagają leczenia szpitalnego. Pozostałe osoby biorące udział w zderzeniu nie wymagały hospitalizacji.

Kierowcy byli trzeźwi, a policjanci ruchu drogowego zebrali ślady i dowody z miejsca wypadku, które posłużą wszczęciu postępowania.
Droga w miejscu wypadku była częściowo zablokowana. Kierowcy korzystali z ruchu wahadłowego.

 

Poprzedni artykułDwóch pijanych kierowców wyeliminowanych. Teraz poniosą konsekwencje
Następny artykułŚmiertelny wypadek w powiecie leszczyńskim. Zderzyły się dwa samochody