Reklama samochody.pl

Ćwiczenia na pilskim lotnisku z zakresu ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego (ZDJĘCIA+WIDEO)

29 czerwca w KP PSP Piła zorganizowane zostało szkolenie z zakresu ratownictwa chemicznego. W zajęciach uczestniczyły jednostki JRG I i JRG II Piła oraz OSP Stara Łubianka, OSP Skrzatusz, OSP Ujście i OSP Kruszewo.
Szkolenie rozpoczęło się od teoretycznego zapoznania się z zagadnieniami ratownictwa chemicznego w KSRG. Następnie wszystkie zastępy udały się na pilskie lotnisko w celu przećwiczenia postępowania w czasie działań z substancją niebezpieczną. Założeniem było uszkodzenie zbiornika z nieznaną substancją podczas wypadku drogowego.
Zdarzenie zostało podzielone na strefy działania oraz odcinki bojowe. W pierwszej kolejności ewakuowano osoby poszkodowane. A następnie Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego z JRG 1 przystąpiła do rozpoznania zagrożenia i zabezpieczenia wyciekającej substancji.
Kolejnym etapem było przygotowanie miejsca do dekontaminacji. W tym celu wspólnie przygotowano namioty gdzie następnie ćwiczono usuwanie substancji z osób poszkodowanych i ratowników uczestniczących w działaniach.
Tekst: Ochotnicza Straż Pożarna w Starej Łubiance (facebook)
Poprzedni artykułPolicjanci stanęli jak wryci. Matka wiozła swoje 8-letnie dziecko w… bagażniku auta
Następny artykułTragiczny finał kąpieli. Utonął 26-letni mężczyzna. Nie potrafił pływać