Co za bezmyślność. Uszkodzili 30 zaparkowanych samochodów. Nie wiedzą dlaczego to zrobili (ZDJĘCIA)

Zarówno 21-latk jak i 24-latek mają bogatą kartotekę, w przeszłości byli już wielokrotnie notowani. Ostatnie przestępstwo popełnili w warunkach recydywy.

Łódzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy uszkodzili 30 samochodów zaparkowanych na przyblokowych parkingach. 21-latek i 24-latek odpowiedzą za zniszczenie mienia oraz kradzieże z włamaniem. Obaj mają bogatą kartotekę, działali w warunkach recydywy. Dodatkowo starszy z mężczyzn był poszukiwany.

Kryminalni z III Komisariatu łódzkiej komendy od otrzymania zgłoszenia, pracowali nad ustaleniem sprawców odpowiedzialnych za uszkodzenia 30 samochodów. Na miejscu wykonali szereg czynności procesowych. Przeprowadzili szczegółowe oględziny, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Dokładnie przejrzeli również zapisy monitoringów znajdujących się w rejonie zdarzenia. Skrupulatnej analizie poddawane były wszelkie poszlaki.

Policjanci wytypowali osoby mogące stać za bezmyślnym aktem wandalizmu. Ustalili w jakim rejonie miasta podejrzani mogą przebywać. Poddali wnikliwej obserwacji wytypowane miejsca. We wtorek, 8 sierpnia, około godziny 20:30 jeden z patroli uczestniczący w poszukiwaniach, zauważył  dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisom sprawców. Jeden z nich wszedł na teren stacji benzynowej, natomiast drugi na widok  policjantów usiłował uciec. Po chwili obaj zostali zatrzymani.

To mężczyźni w wieku 21-lat i 24-lat, obaj bez stałego miejsca zameldowania. Starszy z nich był poszukiwany do doprowadzenia do Zakładu Karnego, w celu odbycia kary więzienia.

Obaj przyznali się do uszkodzenia pojazdów. Tłumaczyli to wypitym wcześniej alkoholem. Nie potrafili logicznie wytłumaczyć swojego zachowania. Jak oświadczyli z kilku samochodów ukradli znajdujące się tam przedmioty. Część z nich policjanci znaleźli w miejscu gdzie sprawcy urządzili sobie nocleg, wykorzystując do tego skradziony namiot.

Rozbili go w terenie porośniętym bujną roślinnością. W jego wnętrzu znajdowały się przedmioty, które zabrali z uszkodzonych aut, między innymi, walizki, latarka kilka toreb i dwa śpiwory.

Zarówno 21-latk jak i 24-latek mają bogatą kartotekę, w przeszłości byli już wielokrotnie notowani. Ostatnie przestępstwo popełnili w warunkach recydywy. Wstępnie odpowiedzą za kradzież z włamaniem i zniszczenie mienia. Grożą im za to kary do lat 10 więzienia.

Poprzedni artykułTunezyjczycy ukarani za nielegalny pokaz węży
Następny artykułZaginął 19-letni Tomasz Włodarczyk. Miał przesiadkę w Zielonej Górze