Ciało skatowanego mężczyzny zabetonowali w dziurze w garażu. Zatrzymanych siedem osób (FILM, ZDJĘCIA)

Policjanci prowadzą czynności do sprawy zabójstwa 35-latka. Zwłoki mężczyzny kryminalni znaleźli, 21 kwietnia, w garażu w miejscowości Płaczewo. Były w dole zalanym betonem.

Wyniku działań wejherowskich kryminalnych zostały znalezione zwłoki mężczyzny w garażu na terenie prywatnej posesji. Pierwsze zatrzymania osób mających związek z tą sprawą zostały zrealizowane przez policjantów już w nocy z soboty na niedzielę,  21 kwietnia, kolejne czynności  i zatrzymania były wykonywane w niedzielę i poniedziałek. Do sprawy łącznie zatrzymanych zostało siedem osób z czego część usłyszała bądź usłyszy zarzuty.

Ciało mężczyzny ukryte było w dziurze i zalane betonem pod posadzką garażu.  Na  miejscu pracowali kryminalni, policjanci dochodzeniowo-śledczy oraz technik kryminalistyki. Ponadto działania wspierali policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz funkcjonariusze wydziału kryminalnego oraz dochodzeniowo-śledczego gdańskiej komendy wojewódzkiej.

Na miejscu także okazała się niezbędna pomoc strażaków, którzy dysponują specjalistycznym sprzętem, niezbędnym do usunięcia betonu w celu dostania się do ciała zabitego mężczyzny. Czynności na miejscu nadzorował prokurator. Technik kryminalistyki oraz policjanci z laboratorium kryminalistycznego przeprowadzili oględziny na miejscu zdarzenia, zabezpieczyli ślady i dowody na miejscu przestępstwa. Po usunięciu gruzu i ziemi, możliwe było wydobycie ciała mężczyzny i zabezpieczenie ich do badań sekcyjnych.

Policjanci pracując nad sprawą ustalili, że ofiara nocą z 11 na 12 kwietnia uczestniczyła w libacji alkoholowej, podczas której najprawdopodobniej doszło do sprzeczki. pokrzywdzony był bity i kopany po całym ciele. Następnie zwłoki przewiezione zostały do innej miejscowości i ukryte w wykopanym w garażu dole, który zalany został betonem.

Zarzut zabójstwa w zamiarze bezpośrednim został przedstawiony czterem mężczyznom wieku 17, 23 do 34 lat 40 lat, przy czym 34-latek  dopuścił się tego czynu w ramach wielokrotnego powrotu do przestępstwa. Łącznie do tej sprawy zostało zatrzymanych 7 osób, część z nich usłyszała, a kolejni usłyszą zarzut zabójstwa jedna z osób usłyszy zarzut poplecznictwa.

Obecnie policjanci realizują doprowadzenia do sądu, gdzie odbywają się posiedzenia w tej sprawie, na których prawdopodobnie zostaną zastosowane tymczasowe aresztowania.  Pod uwagę brane są także inne zarzuty dotyczące nie udzielenia pomocy pokrzywdzonemu.

Poprzedni artykułŚmiertelny wypadek. Mazda uderzyła w drzewo (ZDJĘCIA)
Następny artykułMistrz załadunku. Policjanci nie mogli w to uwierzyć