Reklama Toyota

Kompletnie pijana matka wiozła 9-letnią córkę autostradą. Zatrzymali ją kierowcy ciężarówek

Dwaj kierowcy na autostradzie A1 w kierunku Łodzi zauważyli osobówkę jadącą zygzakiem. Zatrzymali auto i wezwali policję. Okazało się, że 47-letnia kobieta, która kierowała volkswagenem była kompletnie pijana. Wydmuchał ponad trzy promile alkoholu. Wiozła 9-letnią córkę.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 22 sierpnia. Kierowca ciężarówki dostrzegł, że w aucie jadącym zygzakiem jest dziecko. Z pomocą innego kierowcy zblokowali volkswagena i zmusili do zatrzymania.

Kiedy podeszli do volkswagena wyczuli od siedzącej za kierownicą kobiety alkohol. Zabrali kluczyki od pojazdu i zaopiekowali się dzieckiem. W tym czasie na miejsce przyjechali zaalarmowani wcześniej przez świadka policjanci.

Okazało się, że 47-letnia kobieta była kompletnie pijana. Wydmuchała ponad trzy promile alkoholu. w takim stanie jechała autostradą i wiozła 9-letnią córkę. Dziewczynka trafiła pod opiekę członka rodziny.

Pojazd, którym kierowała mieszkanka powiatu bełchatowskiego trafił na policyjny parking, a pijana kobieta do aresztu. Oprócz utraty prawa jazdy zatrzymana odpowie za kierowanie po pijanemu i narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi jej kara nawet do 5 lat więzienia.

Poprzedni artykułBardzo groźny wypadek. Ranni trafili do szpitala. Auta mocno rozbite (ZDJĘCIA)
Następny artykułZderzenie czterech pojazdów na dk32 w okolicy Wolsztyna