Reklama Toyota

Chcąc uniknąć zderzenia z kombajnem kierujący uderzył w drzewo. Jedna osoba ranna

Do zdarzenia doszło 12 sierpnia o godz. 13:48 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o wypadku drogowym  z udziałem samochodu osobowego i kombajnu zbożowego na łuku drogi w miejscowości Budki Stare, gmina Osiek Mały.

Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym przeprowadził rozpoznanie, w wyniku którego ustalił, że kierowca samochodu  osobowego, chcąc uniknąć zderzenia z kombajnem zbożowym, uderzył w drzewo. Kombajn zbożowy stoi na pobliskim polu. Wszystkie osoby, które uczestniczyły w zdarzeniu opuściły samodzielnie pojazdy przed przyjazdem JOP. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu prowadzonych działań, odłączeniu dopływu prądu z akumulatorów w pojazdach oraz udzieleniu KPP osobie poszkodowanej z samochodu osobowego. Na miejsce przybył ZRM, który zaopatrzył osobę poszkodowaną.

Na miejsce przybył także patrol Policji. Działania ratownicze trwały 3 h 1 min. W akcji uczestniczyło 11 strażaków. Dochodzenie w sprawie przyczyny zdarzenia prowadzi Policja.

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z JRG Koło oraz zastępy z OSP Budki Nowe i OSP Dęby Szlacheckie .

Poprzedni artykułZaginęła 14-letnia Daria. Wyszła po książkę. Policja: Została zamordowana a ciało ukryte
Następny artykułDoszło do tragedii. 13-letni Kacper zginął potrącony przez ciężarówkę. Wpis szkoły rozrywa serce