Reklama samochody.pl

CBŚP rozbiło narkotykowy gang. Narkotyki miały trafić do Wielkopolski (FILM)

Siedem osób zostało tymczasowo aresztowanych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Aż 16 osób zatrzymanych, przejęcie 12 kg narkotyków oraz udaremnienie ich przemytu, to efekt pracy policjantów CBŚP, BSWP i Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej. Siedem osób zostało tymczasowo aresztowanych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

  • Rozbity narkotykowy gang
  • Zatrzymanych aż 16 osób
  • Narkotyki miały trafić o Wielkopolski

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy gang działała na terenie województwa wielkopolskiego oraz poza granicami kraju, głównie w Niderlandach od września 2020, aż do momentu jej rozbicia. Przemycone substancje miały być rozprowadzone najprawdopodobniej na terenie woj. wielkopolskiego.

Pierwsza akcja została przeprowadzona w marcu br. na przejściu granicznym w województwie lubuskim, kiedy to policjanci CBŚP udaremnili przemyt z Królestwa Niderlandów do Polski 11 kg 3CMC. Narkotyk był ukryty w przestrzeniach karoserii auta.

Wówczas to, zatrzymano 2 osoby, którym postawiono zarzut wewnątrzwspólnotowego nabycia i przywóz znacznych ilości nowych substancji psychoaktywnych – co oznacza zbrodnię, która jest zagrożona karą pozbawienia wolności do 15 lat. Decyzją sądu podejrzani trafili do aresztu, gdzie nadal przebywają.

W trakcie dalszej pracy śledczy ustalili osoby podejrzane o zlecenie przemytu oraz prawdopodobnie rozprowadzanie narkotyków. W efekcie zatrzymano kolejnych 14 osób. Niektórzy z nich usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Podczas przeszukań ich miejsc zamieszkania policjanci ujawnili i zabezpieczyli około kilogram 3CMC.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego i na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto w Poznaniu zastosował wobec 5 podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Łącznie podczas prowadzonych działań przejęto 12 kg nielegalnej substancji wartej około 700 tys. zł.

Poprzedni artykułMakabra na fermie drobiu. Opary zabiły pracownika
Następny artykułCo się stało z 17-letnią Marią Szurczak? Trwają poszukiwania nastolatki