Reklama Toyota

Byli notowani przez policję, ale dalej kradli

Policjanci z Gniezna ustalili i zatrzymali dwóch włamywaczy. 23-latek i 27-latek włamywali się do gnieźnieńskich sklepów dwukrotnie. W Trzemesznie z marketu ukradli alkohol. Właściciele okradzionych sklepów oszacowali straty na kwotę ponad 13 tys. złotych. Obydwaj sprawcy usłyszeli już zarzuty i przyznali się do popełnionych przestępstw. Zostali objęci dozorem policji.

Gnieźnieńscy policjanci rozpracowali i zatrzymali przestępczy duet trudniący się kradzieżami i włamaniami do sklepów. W efekcie prowadzonych działań zatrzymano dwóch mężczyzn, mieszkańców Gniezna w wieku 23 i 27 lat.

Sprawa miała swój początek pod koniec maja, kiedy to doszło do włamania do sklepu odzieżowego przy ulicy Wyszyńskiego. Sprawcy ukradli biżuterię i torebki. Straty wyniosły 10 tysięcy złotych.

Próba włamania przy użyciu siekiery do salonu kosmetycznego mieszczącego się w okolicy Zielonego Rynku spełzła na niczym, niemniej ich wandalizm (uszkodzone drzwi) wyceniono na 5 tysięcy złotych.

Ponadto, jak ustalili śledczy podczas prowadzonych czynności Ci sami sprawcy w jednym z marketów w Trzemesznie ukradli napoje wyskokowe o wartości 520 złotych.

Funkcjonariusze najpierw zatrzymali 23-letniego sprawcę. Ten podczas przesłuchania nie tylko przyznał się do kradzieży, wskazał również swojego towarzysza.

27-latek został zatrzymany w piątek, 16 czerwca. Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące, kradzieży z włamaniem i kradzieży. Za popełnione czyny grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Zostali objęci dozorem policji. Obaj byli już notowani przez policję.

Poprzedni artykułPolicja szuka tego mężczyzny. Jest sprawcą przestępstwa seksualnego
Następny artykułRozpędził się swoim audi na 2,5 tys. zł