Reklama samochody.pl

Pożar mieszkania w miejscowości Ostrów. Spaleniu uległa wersalka i wyposażenie pokoju

10 sierpnia 2021r. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kole o godzinie 23:43 otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Ostrów gm. Olszówka.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu przeprowadzono rozpoznanie w wyniku którego ustalono, że pożarem objęta jest wersalka w obiekcie mieszkalnym, mieszkańcy opuścili obiekt przed przybyciem JOP. Strażacy podali 2 prądy wody w natarciu na palące się wyposażenie obiektu. Pożar ugaszono. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu objętego działaniem ratowniczym, odłączeniu instalacji użytkowych, udzieleniu KPP osobom poszkodowanym oraz ugaszeniu pożaru. Po ugaszeniu pożaru oddymiono wszystkie pomieszczenia oraz sprawdzono miernikami i kamerą termowizyjną, które nie wskazały zagrożeń. W trakcie działań na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, który zaopatrzył osoby poszkodowane.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaśnięcie lokatora z palącym się papierosem. Działania na miejscu prowadziły także Policja oraz Zespół ratownictwa medycznego. W działaniach, które trwały 1h i 51 min udział brało 18 strażaków.

Na miejsce pożaru zadysponowani zostali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kole, OSP Ostrów, OSP Drzewce oraz  OSP Olszówka.

Tekst: mł. kpt. Marcin Chodkowski

 

Poprzedni artykułKobieta podpaliła własne mieszkanie. Sąsiedzi boją się o swoje życie (ZDJĘCIA)
Następny artykułSamochód osobowy uderzył w ogrodzenie. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia (ZDJĘCIA)