Reklama samochody.pl

Był agresywny i pijany. Wybił szybę i uszkodził poszycie drzwi w szynobusie, został zatrzymany

KPP Złotów.

Dzięki skutecznej i szybkiej interwencji policjantów z Komisariatu Policji w Krajence odpowiedzialności karnej nie uniknie 50-letni obywatel Ukrainy, który wybił szybę i uszkodził poszycie drzwi szynobusu. Agresywny mężczyzna awanturował się, zaczepiał innych pasażerów, chwilę później zainterweniowali wezwani na miejsce policjanci. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut zniszczenia mienia, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę policjanci zostali zaalarmowani przez pasażerów szynobusu, o tym, że w wagonie znajduje się agresywny mężczyzna, który po wyjściu na peron w Krajence obrzucił szynobus kamieniami dokonując wybicia szyby oraz uszkodzenia poszycia drzwi. Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotowie natychmiast skierował na miejsce policjantów z miejscowego komisariatu.

Policjanci bardzo szybko pojawili się na peronie i podjęli interwencję wobec agresywnego mężczyzny. W momencie jak funkcjonariusze wbiegli na peron mężczyzna leżał się na torach uniemożliwiając odjazd szynobusu relacji Chojnice-Piła. Mundurowi wydali mu polecenie, wstania z torowiska i doprowadzili go do policyjnego radiowozu, wsparcia udzielił im drugi patrol z krajeńskiego komisariatu. Zatrzymany został doprowadzony do policyjnego aresztu. Jak się okazało sprawcą zniszczenia mienia był 50-letni obywatel Ukrainy, który w chwili zdarzenia miał blisko dwa i pół promila w organizmie.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia szynobusu. Przewoźnik złożył bowiem zawiadomienie o przestępstwie i wniosek o ściganie sprawcy. Straty jakie spowodował 50-latek wyceniono na blisko 7 tysięcy złotych. Mężczyzna swoje postępowanie tłumaczył nadmiarem spożytego alkoholu samego zdarzenia nie pamiętał twierdząc, że nie był świadomy swojego zachowania.

O dalszym losie obywatela Ukrainy zadecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Opracowanie: KPP Złotów.

POLECAMY-https://wlkp112.pl/grozny-wypadek-dwoch-samochodow-osobowych-jeden-z-pasazerow-oddalil-sie-z-miejsca-zdarzenia-zdjecia/

Poprzedni artykułGroźny wypadek dwóch samochodów osobowych. Jeden z pasażerów oddalił się z miejsca zdarzenia (ZDJĘCIA)
Następny artykułUciekli z miejsca kolizji – policjanci szybko ustalili kim były osoby kierujące