Reklama samochody.pl

Brak słów. Napadli i okradli niepełnosprawnego 16-latka

Konińscy kryminalni zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy odpowiedzą za kradzież zuchwałą. Okradli niepełnosprawnego 16-latka zrywając mu z ramienia saszetkę z dokumentami i telefonem komórkowym oraz głośnik przenośny.

Do zuchwałej kradzieży doszło przed kilkoma dniami w pobliżu skrzyżowania ul. Poznańskiej i Konwaliowej w Koninie. Do niepełnosprawnego 16-latka podeszło trzech młodych mężczyzn w wieku od 19 do 20 lat.

Jeden z nich chwycił za saszetkę przewieszoną przez ramię 16-latka i próbując ją zerwać, mocno szarpnął. Niepełnosprawny 16-latek w wyniku tego szarpnięcia upadł na chodnik. W tym czasie drugi z napastników zabrał głośnik, który 16-latek miał zawieszony na szyi. Cała trójka po kradzieży uciekła w pobliskie zabudowania.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci kryminalni i dochodzeniowo–śledczego konińskiej komendy. Udało im się szybko wytypować i zatrzymać jednego ze sprawców zuchwałej kradzieży. Kilka godzin później do policyjnego aresztu trafili kolejni dwaj mężczyźni, którzy brali udział przestępstwie.

Policjanci ustalili również, że jeden z podejrzanych dokonał włamania na konto bankowe 16-latka poprzez wykonanie transakcji płatniczych za pomocą karty bankomatowej, która znajdowała się w skradzionej saszetce. Odpowie ona za kradzież zuchwałą i kradzież z włamaniem, za co grozi mu nawet 10 lat więzienia. Pozostałym osobom za udział w kradzieży grożą kary do 8 lat więzienia.

Poprzedni artykułKryminalni z Ostrzeszowa szukają 17-letniej Angeliki Boreckiej
Następny artykułChwile grozy. Zdesperowany 22-latek stał na wiadukcie nad S8 i groził, że skoczy na drogę