Reklama Toyota

Brak odpowiedzialności. Kompletnie pijani kierowcy zostali zatrzymani. Obydwoje staną przed sądem

Niechlubnym rekordzistą na drogach kępińskiego powiatu stał się 39 – letni mieszkaniec gminy Bralin, który kierując osobowym Oplem miał 4, 5 promila w wydychanym powietrzu, kolejny kierujący osobowym Fiatem mieszkaniec gminy Kępno miał 3,5 promila alkoholu.

29 października br. po godzinie 20 doszło do ujęcia obywatelskiego w miejscowości Mikorzyn, 39 – letni mieszkaniec gminy Bralin został ujęty przez świadka jadącego za nim. Po przybyciu na miejsce naszych funkcjonariuszy, którzy sprawdzili stan trzeźwości mężczyźni, okazało się że kierujący ma ponad 4,5 promila w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany, umieszczony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Stracił swoje prawo jazdy i teraz przed Sądem odpowie za popełnione przestępstwo.

30 października br. po godzinie 15:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego na ulicy Przemysłowej, policjanci naszej jednostki, którzy przybyli na miejsce poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik badania ponad 3,5 promila. Kierującym okazał się być 48 – letni mieszkaniec gminy Kępno, który kierował osobowym Fiatem. Mężczyzna również został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, stracił prawo jazdy i za popełnione przestępstwo odpowie przed Sądem.