Reklama samochody.pl

Pijany mężczyzna ukradł dwa auta i je rozbił. Policja złapała 34-latka dzięki pomocy wędkarzom

Pościg pieszy za sprawcą kradzieży dwóch pojazdów z terenu powiatu kępińskiego i województwa łódzkiego. Sprawca nietrzeźwy ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W dniu 5 czerwca br dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, otrzymał zgłoszenie, że 34 – letni mieszkaniec powiatu kępińskiego dokonał kradzieży samochodu osobowego marki opel z terenu województwa łódzkiego, następnie uciekając na terenie powiatu ostrzeszowskiego spowodował kolizję z innym pojazdem i oddalił się z miejsca zdarzenia, ustalono, że uciekł na teren powiatu kępińskiego gdzie porzucił rozbite auto, a następnie w miejscowości Rzetnia dokonał kradzieży pojazdu osobowego marki Vw, którym kontynuował ucieczkę.

Brawurowa jazda 34 – letniego mężczyzny zakończyła się w przydrożnym rowie na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Przybyszów. Mężczyzna porzucił tam rozbite auto i kontynuował ucieczkę pieszo w pobliskie lasy. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kępnie podjęli natychmiastowe działania, w rejon ucieczki zostały skierowane dodatkowe patrole, które kontrolowały pobliskie lasy. Podczas poszukiwań funkcjonariusze okazywali wizerunek poszukiwanego mężczyzny.

Przed godziną 20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie został powiadomiony przez jednego z wędkarzy, że dziwnie zachowujący się mężczyzna znajduje się na terenie jednego z zajazdów. Natychmiast we wskazane miejsce dyżurny skierował wszystkie patrole, jednak poszukiwany mężczyzna podjął dalszą próbę ucieczki. Po przybyciu na miejsce pierwszych patroli wędkarze wskazali kierunek w którym oddalił się mężczyzna, funkcjonariusze natychmiast udali się w tym kierunku i po kilkunastuset metrach dynamicznego pieszego pościgu obezwładnili i zatrzymali 34 – latka. Jak się okazało był on nietrzeźwy. W wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Teraz zostaną postawione mu odpowiednie zarzuty za które odpowie przed Sądem. postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie.

KPP Kępno.

Poprzedni artykułPożar magazynu na terenie firmy Bros w Poznaniu. Palą się materiały chemiczne. Z ogniem walczy 19 jednostek straży pożarnej
Następny artykułKoszmarny wypadek na torach. Młody mężczyzna zginął na miejscu, drugi walczy o życie w szpitalu (ZDJĘCIA)